نگهداری از اسلایم چیست

اسلایم چیست؟ کاربرد آن و طریقه نگهداری از اسلایم چیست؟

اسلایم چیست؟

اسلایم از وسیله های بازی کودکان است که امروزه در همه کشورها بخصوص ایران استفاده از آن ها باب شده است.اما واقعا اسلایم چیست؟ و ماده ای خمیری است که حالت ژله ای دارد و برای پرورش خلاقیت کودکان از آن استفاده میشود .این خمیر به خمیر جادویی شهرت داردوکودکان میتوانند به راحتی با آن اشکال واجسام مختلفی درست کرده وبدون اینکه جایی را کثیف کرده باشند وزحمتی برای والدین خود ایجاد کنندخلاقیت فکری و ذهنی خود را پرورش دهند وباید ذکر کرد که خمیر ژلاتینی اسلایم در رنگهاو اسانس های متنوعی قابل عرضه است. مانند بلک لایت، شب تاب، برفی، متالیک، مات، خامه ای، اکلیلی و … این خمیر جادویی توانسته به عنوان یک وسیله سرگرمی، جای خوبی در بین طرفدارانش پیدا کند.

استفاده از آنها باعث تخلیه ی فشارهای عصبی در کودکان می شود و کودک از بازی با آن لذت می برد

فواید اسلایم چیست؟

فواید اسلایم چیست؟ خمیر اسلایم یک خمیر بازی قابل حمل است که هزینه زیادی نداردوشما میتوانید این خمیر ژلاتینی راهمه جا با خود ببرید وکودکتان را علاوه بر این که سرگرم کرده اید به پرورش خلاقیت ذهنی ,حسی او کمک می کنید .

اسلایم از مواد کاملا بهداشتی تهیه می شود که دارای خاصیت انعطاف پذیری بالایی داراست.کار کردن با اسلایم وتبدیل آن به اشکال مختلف باعث می شود تنش های عصبی واسترس از فرد دور شود یکی دیگر از فواید اسلایم داشتن تنوع رنگ است که بسیار در نظر کودکان ونوجوانان خوشایند وجذاب است .لازم به ذکر است که بزرگسالان هم برای سر گرمی وتفریح میتوانند از اسلایم بهره ببرند.

به علت روانی و انعطاف پذیری می توان با فشردن اسلایم استرس خود را تخلیه و از صداهایی که از حبس هوا در بین لایه های آن ایجاد می شود لذت برد. انعطاف پذیری اسلایم طوری است که می توان اشکالی خلاقانه ای با آن ایجاد کرد .

استفاده از رنگهای بهداشتی و تنوع رنگی، اسلایم را برای کودکان و نوجوانان نیز خوشایند کرده و بازی با آن برایشان جذاب است. اسلایم به دست ورزی کودکان کمک کرده و موجب رشد خلاقیت آنها می گردد.

اسلایم نه تنها دارای قیمت مناسب است بلکه می توانید به راحتی آن را با خود به هرجا ببریدو از بازی با آن لذت ببرید.

خاصیت دیگر اسلایم چیست؟ خاصیتی که خیلی باعث محبوبیت آن شده بحث تمیز کاری میباشد شما می توانید از این خمیرجادویی در تمیز کردن اطراف کلید وپریز ,منافذ بلند گوواسپیکرسینمای خانگی و ضبط, تلفن همراه ,فضای بین دکمه های ریموت کنترل ,کیبورد کامپیوتر  ویا لب تاپ وخلاصه هر جایی که دسترسی آسان به آن نداریدبدون گذاشتن هیچ ردی, تمیز کنید .

مضرات اسلایم چیست، آیا اسلایم ایمن است؟

مضرات اسلایم چست؟ اسلایم های خانگی از مخلوط کردن چسب چوب و آب با بوراکس ساخته می شوند. اسلایم برای کودکان و حتی بزرگسالان، بسیار سرگرم کننده است اما آیا ایمن هم هست؟

چسب چوبی که در ساخت اسلایم استفاده می شود کاملا بی ضرر است. جزء دیگری که در ساخت اسلایم مورد استفاده قرار می گیرد بوراکس بوده است که نام دیگر آن تترابورات سدیم می باشد. جزء اصلی بوراکس، بور بوده که یک عنصر معدنی موجود در پوسته زمین است. بوراکس به ایجاد چسبندگی در اسلایم کمک می کند.

بوراکس، اسید بوریک نیست. باعث تعجب است که در بسیاری مطالب این دو ماده را یکی دانسته اند!
تفاوت بین این دو ماده در این است که، اسید بوریک هنگامی تولید می شود که بوراکس با اسیدهای دیگری مانند اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک واکنش دهد. اسید بوریک دارای pH 5 است در صورتیکه بوراکس، قلیا با pH 9.3 است.

با توجه به برگه اطلاعات ایمنی مواد (MSDS)، بوراکس درجه خطر 1 برای سلامتی دارد.

بوراکس غیر سرطان زا بوده و یک محرک پوستی خفیف است. قلیایی بودن بالا بوراکس منجر به آسیب پوستی می شود (درست همان طور که استفاده از جوش شیرین ممکن است باعث التهاب پوستی شود). استفاده از دستکش برای افرادی که پوستی حساس دارند، توصیه می شود.

در نهایت، بوراکس کاملا طبیعی است و منجر به سرطان نمی شود، در بدن تجمع پیدا نمی کند، از طریق پوست جذب نمی شود و برای محیط زیست مضر نیست.

در هر صورت استفاده از بوراکس در جهت ساخت اسلایم خانگی توسط کودکان بایستی با نظارت بزرگسالان انجام گیرد تا توسط کودکان به صورتی اشتباه استفاده نگردد. در صورتیکه با نظارت بزرگسالان بوده و فقط برای ساخت اسلایم استفاده شود (نه خوردن!)، هیچ خطری ایجاد نمی کند.

بوراکس قبل از استفاده در تهیه اسلایم، با آب رقیق می شود و معمولا مقدار بوری که در ساخت اسلایم استفاده می شود خیلی پایین تر از حدی است که نگرانی جدی وجود داشته باشد.

باید به این نکته توجه داشت که اسید بوریک در محیط زندگی مردم تمام دنیا از جمله کانادا و ایران وجود دارد و مردم به‌طور طبیعی مدام، از طریق مواد غذایی مانند میوه‌ها و سبزی‌ها و آب آشامیدنی، در معرض تماس با این ماده قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، ممکن است که افراد از طریق محصولات مختلف دیگری نیز با اسید بوریک تماس پیدا کنند مانند آفت‌کش‌ها، محصولات شوینده، مواد اولیه مخصوص صنایع دستی و بازی، لوازم آرایشی و بهداشتی، استخر شنا، مواد شیمیایی مخصوص جکوزی، انواع محصولات طبیعی و داروها، اما آیا بوراکس که این همه با زندگی ما عجین شده، ماده‌ای بی‌خطر است؟ مسلما خیر

دپارتمان سلامت کانادا توصیه می‌کند که تماس مردم کانادا، خصوصا کودکان و زنان باردار، حداقل با منابع دیگر حاوی این ماده باید تا حد امکان کاهش یابد.

روش جلوگیری از عوارض اسلایم چیست؟

خمیر آماده
خمیر آماده

در صورتی که این خمیر از مواد بی‌خطری تهیه شده باشد، می‌تواند در زمینه افزایش خلاقیت و مهارت‌های فردی کودکان بسیار موثر باشد. بنابراین بهتر است سعی کنید خمیر بازی اسلایم را خودتان در منزل با مواد بی خطر بسازید ساخت این ژل بازی کار سختی نیست و به مواد زیادی نیاز ندارد.

فقط توجه کنید که اگر از رنگ و مواد شوینده و بهداشتی و هر آنچه استفاده می کنید شامل مواد خطرناکی مثل اسید بوریک نباشد. به برچسب آن توجه کنید. و همیشه موادی که تاریخ انقضای آن گذشته است را دور بریزید.

با استفاده از آب، چسب، آرد ذرت یا نشاسته مایع و رنگ های خوراکی می توانید یک ژل بازی اسلایم کاملا بی خطر و بهداشتی در منزل درست کنید. البته مدت استفاده از آن کمتر از مدلهای بازاری آن خواهد بود.

طریقه نگهداری ژل بازی اسلایم چیست؟

نگهداری از اسلایم
نگهداری از اسلایم

نگهداری ژل اسلایم : 

ژل اسلایم یا خمیر بازی جادویی باید در جای خنک و به دور از نور آفتاب و گرما، مثل یخچال نگهداری شود. قبل از بازی دست های خود را بشویید و با دست تمیز و مرطوب (با آب) از آن استفاده کنید.
همچنین توجه داشته باشید که هیچ گونه ماده خارجی نباید با اسلایم مخلوط شود.

نحوه رفع سفت شدن ژل اسلایم چیست؟

این ژل به دو دلیل سفت می شود، یکی استفاده زیاد از قطره همراه با آن و دیگری هوا خوردن ژل و نبستن درب ظرف است. اگر ژل اسلایم سفت شد، با گرم کردن می توانید، آن را نرم کنید و مقدار کمی آب یا روغن بچه به آن اضافه کنید.

نحوه رفع شل شدن ژل بازی اسلایم چیست؟

این ژل به دو دلیل شل می شود، یکی ماندن در گرما و دیگری گذشتن از زمان استفاده یا همان تاریخ انقضا. با قطره سفت کننده که همراه با آن عرضه می شود و سرمای یخچال می توانید دوباره اسلایم خود را و به حالت قبل برگردانده و آن را سفت کنید.

اگر قطره سفت کننده تمام شده است می توانید یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در نصف لیوان آب گرم حل کنید تا محلولی مشابه محلول سفت کننده داشته باشید، و سپس قطره قطره آن به اسلایم اضافه کنید.

در صورت نگهداری مناسب می توانید از ژل اسلایم به مدت 3 الی 4 ماه استفاده کنید.

منبع: سایتهای تناما ، دلگرم ، ویستا ، آویداک

دست و اسلایم

بهترین نحوه ساخت اسلایم و آموزش 8 روش عالی

 • طرز تهیه و ساخت اسلایم با بهترین روش تولید اسلایم به همراه آموزش 8 روش عالی ساخت اسلایم شامل طرز تهیه اسلایم با بوراکس، چسب چوب و…
 • اسلایم یا ژل بازی اسلایم ماده‌ای بین جامد و مایع است، ظاهر آن ژل‌مانند است که جذابیت آن به حالت کشسانی‌اش برمی‌گردد. اسلایم برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط یک کودک بازیگوش به نام راستیلیوف با مخلوط کردن مواد اولیه بوراکس، چسب و آب خامه کشف و بالاخره در سال ۲۰۱۰ به عنوان اختراع این کودک ثبت شد. در این مطلب چند روش ساخت اسلایم در خانه و نکاتی در این رابطه، برای شما آورده شده است.
 • درست كردن اسلايم کار آسان و سریعی است؛ ساخت اسلایم در خانه با موادی همچون بوراکس، محلول سالین، چسب یا حتی بدون بوراکس و چسب با شامپو، خمیر دندان، مایع دستشویی و … قابل اجراست.


مشت اسلایم
اسلایم

الف) ساخت اسلایم در خانه با بوراکس:

 1. آموزش درست كردن اسلايم طلایی در خانه
 2. طرز تهیه اسلایم شفاف (طرز تهیه ژل اسلایم)

ب) ساخت اسلایم در خانه بدون بوراکس

 1. آموزش ساخت اسلایم اکلیلی در خانه
 2. آموزش ساخت اسلایم خامه ای در خانه
 3. آموزش ساخت اسلایم با چسب چوب و جوش شیرین
 4. آموزش ساخت اسلایم با جوش شیرین و بدون چسب در خانه
 5. آموزش ساخت اسلایم با چسب چوب و نشاسته ذرت
 6. آموزش ساخت اسلایم با چسب چوب و کف ریش
 7. آموزش ساخت اسلایم سریع با شامپو
 8. آموزش ساخت اسلایم در خانه با مایع دستشویی
 • راهنمای خرید وسایل اولیه
 • اسلایم از نظر ساختار شیمیایی
 • نگهداری اسلایم در خانه

—————————————————————————————————————–

الف) ساخت اسلایم در خانه با بوراکس:

1- آموزش درست كردن اسلايم طلایی در خانه

مواد لازم:

 • نصف قاشق چایخوری بوراکس پودر مخلوط با نصف فنجان آب گرم
 • نصف فنجان چسب شفاف آکواریوم
 • نصف فنجان آب
 • ورقه‌های نازک فویل طلایی رنگ 

مرحله اول: چسب و آب را به نسبت مساوی در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.


مواداولیه اسلایم
مخلوط چسب و آب

مرحله دوم: در ظرف کوچک‌تر پودر بوراکس را در آب گرم حل کنید و هم زدن را تا زمانی که یک‌دست شود، ادامه دهید.

مرحله سوم: مخلوط بوراکس و آب گرم را به ظرف اصلی اضافه کنید و خوب به هم بزنید. هم زدن کاری زمان‌بر است و احتمالاً دو سه دقیقه طول خواهد کشید. سپس اسلایم را چند دقیقه استراحت بدهید.


ظرف اسلایم
بوراکس و اب گرم

مرحله چهارم: اسلایم را از کاسه درآورده، روی سطحی تمیز مثل سینی فر، سینی‌های پلاستیکی و… بگذارید و خوب ورز دهید. 


دست و اسلایم
ورز دادن با دست

مرحله پنجم: چند فویل طلایی روی اسلایم قرار دهید. به‌جای فویل طلایی از رنگ‌های دیگر نیز می‌توانید استفاده کنید.


ورقه طلا
ورقه طلا

مرحله ششم: از سر انگشتان خود برای خرد کردن فویل و مخلوط کردن آن با اسلایم کمک بگیرید. این کار لذت‌بخش خواهد بود.


اسلایم طلا
اسلایم طلا


اسلایم طلایی
اسلایم طلایی

 2-  طرز تهیه اسلایم شفاف (طرز تهیه ژل اسلایم شفاف)

مواد مورد نیاز:

 • چسب شفاف مخصوص اسلایم: یك لیوان
 • محلول آب و بوراكس مخصوص اسلایم به مقدار لازم
 • رنگ خوراكی به مقدار لازم (اختیاری)

مواد مورد نیاز برای ساخت محلول بوراکس:

 • بوراكس یك قاشق چایخوری
 • آب جوش یك لیوان

برای ساخت محلول آب و بوراكس ابتدا آب جوش را در ظرف بریزید و سپس بوراكس را به آن اضافه کنید تا حل شود.

روش تهیه:

مرحله اول: چسب شفاف را در ظرف خود بریزید.


مواد بوراکس
مواد اسلایم

مرحله دوم: اگر به دنبال تهیه یک اسلایم شفاف رنگی هستید، در این مرحله چند قطره رنگ به چسب اضافه کنید. سپس کمی از محلول بوراکس را به چسب بیافزایید و مدام هم بزنید.


قطره بوراکس
قطره بوراکس

مرحله سوم: وقتی احساس کردید که اسلایم کمی سفت شده است، مقدار دیگری محلول بوراکس به آن اضافه کرده و با دست ورز دهید. در این مرحله اسلایم شما پر از حباب هواست.


اسلایم با بوراکس
محلول بوراکس


ساخت اسلایم
خمیر اسلایم

مرحله چهارم: در آخرین مرحله از طرز تهیه اسلایم شفاف، باید اسلایم شفاف آماده شده را ۲ تا ۳ روز در ظرف درب دار نگهداری كنید تا حباب‌های درون آن از بین برود و كاملاً شفاف شود. دقت کنید که در طی این زمان نباید با اسلایم بازی کنید تا به طور کامل حباب زدایی شود.


شفاف
حباب زدایی

ب) ساخت اسلایم در خانه بدون بوراکس :

1- آموزش ساخت اسلایم در خانه با اکلیل


اسلایم با اکلیل
اسلایم با اکلیل

مواد مورد نیاز:

 • نصف فنجان چسب شفاف، چسب چوب یا چسب PVA (پلی وینیل استات)
 • یک قاشق غذاخوری محلول سالین
 • نصف فنجان آب
 • نصف قاشق چایخوری جوش شیرین
 • اکلیل طلایی یا دیگر اکلیل‌های رنگی رنگی


مواد لازم
اسلایم با اکلیل


روش تهیه:

مرحله اول: در یک کاسه نصف فنجان آب و نصف فنجان چسب را خوب مخلوط کنید، به‌طوری‌که حاصل کار کاملاً یکدست شود. می‌توانید از چسب شفاف جواهرات نیز برای این‌کار استفاده کنید.


آب و اسلایم
آب و اسلایم


مرحله دوم: حالا نوبت اضافه کردن اکلیل یا پولک‌های رنگی بسیار ریز است.


اکلیل
اسلایم با اکلیل


مرحله سوم: نصف قاشق چایخوری جوش شیرین به مخلوط قبلی اضافه کنید. جوش شیرین به استحکام اسلایم کمک می‌کند. بسته به اینکه اسلایم را نرم یا سفت می‌خواهید، می‌توانید مقدار جوش شیرین را بسته به سلیقه خود اضافه یا کم کنید.


جوش شیرین
جوش شیرین


مرحله چهارم: ۱ قاشق چایخوری محلول سالین اضافه کنید و به هم بزنید تا اسلایم از دیواره‌های ظرف جدا شود. این محلول حالت پلاستیکی به اسلایم می‌دهد. اگر اسلایم شما هنوز چسبناک بود، هنوز به افزودن مقداری محلول سالین نیاز دارد. محلول سالین را کم کم اضافه کنید. چون اگر مقدار آن کم بود، باز هم می‌توانید اضافه کنید، اما اگر مقدار محلول سالین از حد معمول بیشتر شد، نمی‌توانید آن را از اسلایم جدا کنید! در آن صورت به‌جای یک اسلایم نرم با حالت کش‌سانی، یک خمیر خیلی سفت خواهید داشت که کش نمی‌آید.


محلول سالین
سالین


مرحله پنجم: اسلایم را به مدت سه دقیقه کنار بگذارید. سپس با دست خود آن را ورز دهید. قبل از آنکه ورز دادن را شروع کنید، روی دست خود چند قطره محلول سالین بچکانید. موقع ورز دادن احتمالاً متوجه خواهید شد که استحکام یا کشسانی آن در حد مطلوب است یا هنوز به جوش شیرین و محلول سالین نیاز دارد.


مخلوط مواد
مخلوط مواد


در آخر: پس از اتمام کار دستانتان را خوب بشویید. نظارت کنید که بچه‌ها آن را در دهان نبرند و پیش از آنکه اسلایم را در اختیار کودکان قرار بدهید، هشدار‌های لازم را به آن‌ها بدهید.


اسلایم اکلیلی زیبا
اسلایم اکلیلی زیبا

2-آموزش ساخت ژل بازی اسلایم خامه‌ای بدون بوراکس

تصمیم داریم تا روش ساخت یک اسلایم فانتزی و زیبا به نام اسلایم خامه ای را که در آن جوش شیرین و محلول نگهدارنده لنز، به عنوان اکتیویتور جایگزین بوراکس می شود را به شما بیاموزیم

مواد لازم برای ساخت خمیر اسلایم خامه ای:

500 گرم چسب چوب
1 قاشق غذاخوری وازلین
1 قوطی فوم اصلاح
2 قاشق غذا خوری جوش شیرین
1 فنجان محلول نگهدارنده لنز

روش درست کردن خمیر اسلایم خامه ای:

– چسب چوب را داخل کاسه بریزید. سپس وازلین را به آن اضافه کنید.


چسب اسلایم
چسب چوب و وازلین

– حالا مخلوط را چند دقیقه به خوبی هم  بزنید.


هم زدن اسلایم
هم زدن اسلایم

– فوم اصلاح را به مخلوط اضافه کنید. همان طور که در تصویر می بینید برای این مقدار از مواد حدود 1 قوطی از این فوم باید در کاسه بریزید.


خمیر اسلایم
فوم اصلاح

– مخلوط را کاملا هم بزنید تا کمی خود را بگیرد و حالت خامه ای پیدا کند.


فوم اصلاح
هم زدن خمیر اسلایم

– برای رنگی کردن اسلایم می توانید از گلرنگ و یا رنگ های خوراکی درون آن بریزید. دو یا سه قطره کافی است.


رنگ اسلایم
رنگ اسلایم

– وقتی رنگ را درون مخلوط ریختید باید آن را کاملا هم بزنید تا رنگ در همه جای آن پخش شود و مخلوط رنگی یک دست به خود بگیرد.


اسلایم یکرنگ
اسلایم یکرنگ

– اگر به نظرتان می آید که مخلوط به خوبی خود را نگرفته و کمی حالت شل دارد می توانید مقداری دیگر فوم اصلاح به آن اضافه کنید.


خمیر ریَشَ
مخلوط اسلایم

– حال جوش شیرین را در یک ظرف جدا بریزید و بعد محلول نگهدارنده لنز (مایعی که برای نگهداری لنز چشم از آن استفاده می شود) را درون آن بریزید و کاملا هم بزنید.


محلول لنز
جوش شیرین و محلول لنز

– نصف محلول جوش شیرین را به خمیر اسلایم اضافه کنید و کاملا آن را هم بزنید. سپس نصف باقی مانده محلول را نیز داخل خمیر ریخته و دوباره هم بزنید.


جوش شیرین
ترکیب اسلایم
هم زدن
هم زدن

– وقتی که خمیر کمی سفت شد آن را با دست به خوبی ورز بدهید تا حالتی نرم و یک دست گیرد.


ورز دادن
ورز دادن
خمیر آماده
خمیر آماده

اکنون خمیر بازی اسلایم خامه ای زیبای شما آماده استفاده است.


اسلایم خامه ای
اسلایم خامه ای

3- طرز تهیه اسلایم با چسب چوب و جوش شیرین

طرز تهیه اسلایم با چسب چوب بسیار آسان است و شما می توانید با چسب چوب و جوش شیرین یا نشاسته اسلایم درست کنید.

یکی از روش های آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس، طرز تهیه اسلایم با چسب چوب است. شما می توانید با استفاده از چسب چوب و ترکیبات دیگری مثل جوش شیرین یا نشاسته ذرت اسلایم های جذابی درست کنید

مواد لازم:

 • چسب چوب ۱۲۰ میلی لیتر
 • جوش شیرین نصف قاشق غذاخوری
 • مایع شستشوی لنز ۱ قاشق غذاخوری
 • رنگ خوراکی (اختیاری)


ساختن اسلایم
ساختن اسلایم

چسب چوب را در ظرف بریزید.


چسب چوب
چسب چوب

جوش شیرین را به آن اضافه کرده و کاملاً هم بزنید.

جوش شیرین
جوش شیرین

پس از ترکیب این دو ماده، اگر دوست داشتید که اسلایم با چسب چوب شما رنگ خاصی داشته باشد، رنگ خوراکی را به آن اضافه کنید.

در این مرحله از طرز تهیه اسلایم با چسب چوب ، مایع شستشوی لنز را به آن اضافه کنید.


4- طرز تهیه اسلایم با جوش شیرین و بدون چسب در خانه

مواد و وسایل مورد نیاز:

 • نصف قاشق سوپ‌خوری پودر صمغ عربی (از عطاری‌ها بخرید)
 • یک فنجان آب گرم
 • نصف قاشق جوش شیرین
 • یک قاشق غذاخوری از محلول سالین
 • ماده رنگی


روش تهیه:

مرحله اول: با ریختن یک فنجان آب گرم به یک کاسه بزرگ شروع کنید. سپس نصف قاشق چایخوری پودر صمغ عربی را در آب بریزید و خوب مخلوط کنید تا جایی که هیچ ذره حل نشده‌ای وجود نداشته باشد.


صمغ عربی
صمغ عربی


مرحله دوم: رنگ دلخواهتان را به مخلوط اضافه کنید. بهترین انتخاب‌ها رنگ‌های مجاز خوراکی هستند. اما از گواش نیز می‌توانید استفاده کنید. اگر از رنگ‌های مجاز خوراکی استفاده می‌کنید، به خاطر داشته باشید که رنگ آن‌ها در اسلایم روشن‌تر از رنگ قبلی آن‌ها خواهد شد، پس از رنگ‌هایی با رنگ تند و جیغ استفاده کنید.


رنگ اسلایم
رنگ اسلایم


مرحله سوم: جوش شیرین و محلول سالین را اضافه و خوب مخلوط کنید.


سالین
سالین


مرحله چهارم: آنقدر اسلایم را هم بزنید که حالت چسبنده بودن آن را به خوبی احساس کنید.

مرحله پنجم: قاشق را از اسلایم جدا کنید. اگر اسلایم کاملاً مخلوط شده باشد، وقتی قاشق را بالا می‌آورید، همراه آن از ظرف جدا می‌شود.


هم زدن خمیر اسلایم
هم زدن خمیر اسلایم

مرحله ششم: اسلایم را با انگشتان خود لمس کنید، آن را بادست خود بگیرد، بچرخانید و میان دو دست خودتان فشار دهید. اسلایمی که آماده استفاده است، به دست نمی‌چسبد.


چسبندگی اسلایم
امتحان کردن با دست


مرحله هفتم: اسلایم را با دست به طرف بالا بکشید و خاصیت کششی بودن آن را امتحان کنید. اسلایم نباید به راحتی از یکدیگر جدا شود.


نچسبیدن اسلایم
نچسبیدن اسلایم


بچه ها لذت می‌برند که اسلایم را از کاسه بیرون بریزند. این کار علاوه بر کشسانی صدا‌های جادویی تولید می‌کند.


اسلایم جادویی
اسلایم جادویی
اسلایم ساختن
اسلایم ساختن

5-طرز تهیه اسلایم با چسب چوب و نشاسته ذرت

به این اسلایم با چسب چوب اسلایم آتشفشان هم می گویند زیرا به گرما واکنش نشان می دهد. زمانی که شما این اسلایم با چسب چوب را ساختید می توانید آن را به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا به یک ماده گدازه مانند تبدیل شود و زمانی که خنک شد مجدداً تبدیل به یک اسلایم پف دار می شود.

مواد لازم:

 • چسب چوب (یک چهارم پیمانه)
 • نشاسته ذرت (نصف پیمانه)
 • رنگ خوراکی (۳ قطره)  (اختیاری)

مقدار یک چهارم پیمانه چسب چوب را با نصف پیمانه نشاسته ذرت در ظرفی بریزید.

مقدار ۳ قطره رنگ خوراکی به آن اضافه کنید. اضافه کردن رنگ خوراکی کاملاً دلخواه است و می توانید این مرحله را حذف کنید.

آنها را به خوبی با هم مخلوط کنید.

خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه ورز بدهید.

خمیر ورز داده شده را به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو گرم کنید.

اجازه بدهید تا خنک شود، سپس مجدداً آن را به مدت ۱۰ دقیقه دیگر ورز بدهید.

در این روش ساخت اسلایم می توانید به جای یک چهارم پیمانه نشاسته ذرت، نصف پیمانه پودر بچه به کار ببرید. 


6-ساخت اسلایم با چسب چوب و کف ریش

مواد لازم :

چسب چوب
آب گرم
کف ریش
رنگ غذا (اختیاری)
لوسیون (اختیاری)

1 – چسب را داخل یک کاسه بریزید . سپس آب را به آن اضافه کنید . مخلوط را هم بزنید تا یکدست بشود .

نشاسته ذرت و اسلایم
اسلایم و نشاسته ذرت

۲ – رنگ را به آن اضافه کنید . بعد از اضافه کردن رنگ به خوبی اسلایم را هم بزنید تا رنگ به تمام قسمت های آن برسد .

 کف ریش را به آن اضافه کنید . سپس خوب هم بزنید .

۴ – مقدار کمی لوسیون داخل آن بریزید . اینکار باعث افزایش کش آمدن خمیر اسلایم میشود .

لوسیون
لوسیون


۵ – مایع لباسشوی را آرام به آن اضافه کنید . حواستان باشد که اینکار را آرام آرام انجام دهید زیرا با زیاد بودن آن ممکن است خمیر اسلایم را خراب کنید .


اسلایم و مایع لباسشویی
اسلایم و مایع لباسشویی

۶ – بعد از کمی سفت شدن با دست اسلایم را ورز دهید . تا جاییکه خمیر اسلایم کاملا درست شود آن را ورز دهید . حتما اسلایم را در یک ظرف سر بسته قرار دهید .


ورز دادن اسلایم
ورز دادن اسلایم


ترکیب را آنقدر ورز بدهید که دیگر ورز دادن آن سخت شود و اسلایم با چسب چوب شما شکل بگیرد.


هم زدن
هم زدن اسلایم

اسلایم را در دست بگیرید و با دو دست آن را همچنان ورز بدهید.

اگر میزان چسبندگی اسلایم شما کم است می توانید یک چهارم قاشق غذاخوری مایع شوینده لنز به آن اضافه کنید.


7. آموزش ساخت اسلایم سریع با شامپو

یکی از روش‌های درست کردن اسلایم در خانه به سادگی، مخلوط کردن شامپو و خمیر دندان به نسبت ۳ به ۱ و مقدار کمی نمک خوراکی است. این سه ماده را در ظرفی ریخته و با چوب بستنی مخلوط کنید و مخلوط کردن را آنقدر ادامه دهید تا حالت کشسانی پیدا کند. اسلایم را در یخچال قرار دهید تا اندکی سفت شود.
نکته: به جای نمک می‌توان از شکر نیز استفاده کرد.


اسلایم با شامپو
اسلایم با شامپو

8. آموزش ساخت اسلایم در خانه با مایع دستشویی

برای درست کردن اسلایم با این روش به چسب چوب، آب، مایع دستشویی و نمک نیاز دارید. ابتدا چسب و آب را در ظرفی مخلوط کرده، سپس مایع دستشویی را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود. سپس رنگ خوراکی یا گواش را به آن بیافزایید. در انتها مقداری خمیر اصلاح یا لوسیون به مخلوط اضافه کنید تا خاصیت کشسانی به خود بگیرد.

نکته: به جای مایع دستشویی از مایع ظرفشویی یا مایع لباسشویی نیز می‌توانید استفاده کنید.


والدین عزیز باید دقت داشته باشید که:

 • اسلایم برای کودکان زیر ۳ سال مناسب نیست.
 • قبل و بعد از ساخت و بازی با اسلایم دست های خودتان را بشویید.
 • اگر به اشتباه مایع شستشوی لنز خورده شد (بیشتر از یک قاشق غذاخوری) حتما به پزشک مراجعه کنید.

امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید و بتوانید اسلایم های زیبایی درست کنید. اگر سوال یا نظری در این باره دارید لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پیشنهادات ویژه

راهنمای خرید وسایل اولیه برای ساخت اسلایم در خانه

 • چسب‌های مایع بسیاری در بازار وجود دارند که بهترین آن‌ها PVA (پلی وینیل استات) است. برخی از چسب آکواریوم کمک می‌گیرند و اگر شفاف بودن اسلایم برایتان اهمیت ندارد، می‌توانید از چسب چوب استفاده کنید. (چسب چوب و PVA را می‌توانید از لوازم خرازی‌های بزرگ خریداری کنید؛ همچنین چسب آکواریوم نیز در فروشگاه‌های لوازم آکواریوم موجود است.)
 • پودر واتر اسلایم نیز از مواد چسبی است که به حالت چسبندگی اسلایم کمک می‌کند. مارک‌های تجاری بسیاری از این ماده وجود دارد که پس از رواج ساختن اسلایم به بازار آمدند. استفاده از این ماده ضروری نیست و بیشتر کمکی است. اما شما می‌توانید این پودر را نیز از فروشگاه‌های مصالح ساختمانی تهیه کنید.
 • پایه دیگر اسلایم بوراکس یک ماده شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است و فروشگاه‌هایی که مواد آزمایشگاهی عرضه می‌کنند این ماده را به صورت پودر بوراکس می‌فروشند. بوراکس شامل موادی از خانواده بور بوده که دارای پودر بوره هستند. بورات سدیم و اسید بوریک هر دو از مواد اسلایم هستند. هشدار‌های زیادی درباره استفاده از بوراکس وجود دارد، زیرا این ماده به عنوان ضدعفونی کننده و سوسک‌کش کاربرد دارد. در دستورات خانگی از نشاسته مایع بجای بوراکس استفاده می‌شود.
 • محلول سالین در بازار با اسامی محلول نمک شور، قطره‌های چشمی و ترکیبات شستشوی لنز یافت می‌شوند. این محلول را از داروخانه‌ها می‌توانید تهیه کنید، اما تهیه آن در خانه نیز ساده است. نصف قاشق چایخوری نمک بدون ید و یک فنجان آب را در قابلمه ریخته و در قابلمه را بگذارید. قابلمه را روی شعله بگذارید تا مخلوط برای حدود ۱۵ دقیقه بجوشد. سپس آن را از روی شعله برداشته و اجازه دهید تا به دمای اتاق برسد. نرمال سالین را داخل بطری یا شیشه دردار بریزید که برای یکی دو روز قابل استفاده است.
 • لوازم جانبی مانند اکلیل و رنگ خوراکی نیز به تریب در تمامی فروشگاه‌های لوازم خرازی و لوازم قنادی موجود هستند.


اسلایم از نظر ساختار شیمیایی

اسلایم یک پلیمر با دو ماده اولیه است.

کشسانی اسلایم به بورات مربوط است. اسلایم حاوی یون بورات است و این یون در فعال‌کننده‌های مختلفی که برای سخت اسلایم به‌کار می‌روند مانند بورات سدیم، پودر بوراکس یا اسید بوریک وجود دارد.
چسبندگی اسلایم به خاصیت چسب آن که عمدتاً پلی وینیل استات است برمی‌گردد. چسب پلیمری است که از مولکول‌های طولانی، تکراری و یکسان تشکیل شده است و تا زمانی که در معرض هوا قرار نگرفته، حالت مایع خود را حفظ می‌کنند.
وقتی بورات و پلی وینیل استات با یکدیگر مخلوط می‌شوند، یون‌های بورات با مولکول‌های چسب پیوند برقرار می‌کنند و این مولکول‌ها که به‌صورت رشته‌های طولانی بودند شروع به خم شدن و پیچ خوردن می‌کنند. به این صورت اسلایم به حالتی میان جامد و مایع درمی‌آید.


نگداری از اسلایم
نگهداری از اسلایم


نکات و روش نگهداری اسلایم در خانه

نگهداری از اسلایم با چند مشکل عمده روبروست که به مهم‌ترین مشکلات و رفع آنها خواهیم پرداخت.
اسلایم ممکن است سفت و سخت شود و خاصیت کشسانی خود را از دست بدهد. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است آن را در ظرف پلاستیکی دردار یا نایلون‌های زیپ‌دار بگذارید و درون یخچال یا فریزر نگهداری کنید. دقت کنید قبل از آنکه در نایلون را ببندید همه هوای داخل آن را خارج کنید. اما اگر پیشگیری نکرده‌اید و اکنون خمیر شما سفت شده باید مقداری آب به اسلایم اضافه کنید.

گاهی دیده می‌شود که ژل اسلایم شل شده و به حالت مایع نزدیک می‌شود. اضافه کردن مقدار کمی محلول سالین و نشاسته مایع کمک خواهد کرد تا  اسلایم به حالت قبلی خودش برگردد. این حالت ممکن است بر اثر قرار گرفتن در گرما بوجود آمده باشد، در این صورت نگهداری اسلایم در یخچال در برگشت به حالت قبلی مؤثر خواهد بود.
مشکل دیگری که درباره اسلایم‌هایی که در خانه تهیه شده‌اند، وجود دارد این است که پس از گذشت چند روز با رشد باکتری‌ها و کپک‌ها بر روی آن روبرو خواهید شد. برای رفع این مشکل هنگام درست کردن اسلایم از مواد آنتی باکتریال یا قارچ‌کش‌ها استفاده کنید تا از رشد آن‌ها و خراب شدن اسلایم جلوگیری کند. نگهداری در یخچال نیز از رشد و نمو باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.

با وجود کاربردی بودن این روش‌ها اسلایم تهیه شده در خانه را به مدت طولانی نمی‌توان نگهداری کرد.


تهیه اسلایم در خانه
تهیه اسلایم در خانه

و در پایان

درست کردن اسلایم در خانه ازجمله کار‌های جذاب برای پر کردن اوقات فراغت است. اگر اسلایم درست کرده‌اید، تجارب خودتان را در اختیار دیگر مخاطبان ستاره قرار دهید و بنویسید با کدام روش اسلایم بهتری به‌دست می‌آید. همچنین اگر راه‌های دیگر برای نگهداری از اسلایم سراغ دارید، از طریق ارسال نظر با ما درمیان بگذارید.

منابع: تیم بساز بفروش \ کوروک \ ستاره \ ویستا vista.ir

4روش ساخت اسلایم

چطوری اسلایم بسازیم، ۴ روش آسون برای ساختن انواع اسلایم در خانه

آماده ای اسلایم بسازیم ؟ اسلایم سرگرمی ساده اما مفرحی است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده، به ویژه که بازی با آن را به خاطر بافت روان و انعطاف پذیرش در کاهش اضطراب مؤثر می دانند. حالا انواع مختلفی از اسلایم در رنگ های متنوع در بازار وجود دارد. اما آیا می دانستید که می توانید اسلایم خودتان را با مواد و لوازم ساده ای درست کنید؟ در ادامه میگوییم چگونه اسلایم بسازیم انهم با ۴ دستور ساده .

1- ساده اسلایم بسازیم :

مواد لازم:

 • چسب مدرسه / چسب سفید
 • بوراکس یا سدیم تترا بورات
 • رنگ خوراکی (اختیاری)
 • آب
 • کاسه ۲ عدد

طرز تهیه:

 1. در یک کاسه یک اونس (حدود ۲۸ گرم یا یک چهارم بطری چسب) و یک چهارم پیمانه آب بریزید (باید از پیمانه ی اندازه گیری استفاده کنید). اگر می خواهید اسلایم تان رنگی باشد، رنگ خوراکی را هم به مخلوط چسب و آب اضافه کنید. مقداری از محلول را با یک تکه چوب بستنی بلند کنید و به قوام آن دقت کنید.
 2. یک چهارم پیمانه محلول سدیم تترا بورات (بوراکس) به مخلوط چسب و آب اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.
 3. اسلایم فوراً شروع به شکل گرفتن می کند. مقداری از محلول را با چوب بستنی بردارید و قوام آن را با آنچه در مرحله ی اول بود مقایسه کنید.
 4. هر قدر می توانید هم بزنید، سپس دست های خود را در کاسه فرو ببرید و مخلوط را آنقدر  ورز دهید تا چسبندگی آن کمتر و کمتر شود (ورز دادن را تا جایی که مایل هستید ادامه دهید). این ورز دادن شاید به اصطلاح کثیف کاری داشته باشد اما ضروری است چون باعث پیوند کامل دو ترکیب موجود در این مخلوط می شود. نگران آب اضافی درون کاسه هم نباشید؛ کافی است آن را دور بریزید. اسلایم شما آماده است.
 5. وقت هایی که از اسلایم تان استفاده نمی کنید آن را در یک کیسه ی پلاستیکی که هوایش را خارج کرده اید، درون یخچال نگه دارید تا کپک نزند.

چه شد که اینگونه شد؟

در داخل چسب ماده ای به نام پلی وینیل استات وجود دارد که نوعی پلیمر مایع است. از پیوند بوراکس با مولکول های پلی وینیل استات یک پلیمر بزرگ و انعطاف پذیر به دست می آید. این نوع اسلایم به گونه ای است که هر چه بیشتر با آن بازی کنید سفت تر و بیشتر شبیه بتونه می شود.

۲- سوپر اسلایم بسازیم :

مواد لازم:

 • پلی وینیل الکل
 • بوراکس (سدیم تترا بورات)
 • تنگ یا شیشه مربا
 • رنگ خوراکی (اختیاری)

طرز تهیه:

 1. نصف پیمانه محلول پلی وینیل الکل را داخل یک تنگ یا شیشه مربا یا کاسه بریزید. اگر می خواهید اسلایم تان رنگی باشد می تواند رنگ خوراکی را به محلول پلی وینیل الکل اضافه کنید و با یک چوب بستنی آن را هم بزنید.
 2. دو قاشق چایخوری محلول سدیم تترا بورات (بوراکس) داخل محلول پلی وینیل الکل بریزید و به آرامی هم بزنید.
 3. مقداری از محلول را با چوب بستنی بالا آورید و به قوام آن دقت کنید. وقتی اسلایم شکل گرفت، می توانید با آن بازی کنید. فقط یادتان باشد آن را نخورید!
 4. اسلایم تان بیشتر عمر خواهد کرد اگر آن را در یک کیسه ی پلاستیکی، درون یخچال نگه دارید، در غیر اینصورت خشک خواهد شد یا کپک خواهد زد.

چه شد که اینگونه شد؟

پلی وینیل الکل یک پلیمر مایع است و بنابراین از زنجیره های طویلی از مولکول های به هم پیوسته تشکیل شده. سدیم تترا بورات با اکسیژن موجود در زنجیره های پلی وینیل الکل، پیوند هیدروژنی می دهد. پیوند هیدروژنی زمانی رخ می دهد که اتم های دارای بار مثبت هیدروژن به اتم های دارای بار منفی اکسیژن درون ترکیب جذب می شوند. پیوندهای هیدروژنی، حلقه های مجزای پلی وینیل الکل را به یکدیگر متصل می کنند، مسأله ای که باعث تشکیل اسلایم می شود. پیوندهای هیدروژنی ضعیف هستند، به همین دلیل اگر اسلایم را در دستان تان نگه دارید یا روی یک سطح صاف رهایش کنید، پیوندها می شکنند و دوباره شکل می گیرند.

ساخت اسلایم
ساخت اسلایم

۳- گلوز اسلایم بسازیم :

مواد لازم:

 • شیر کم چرب
 • سرکه
 • جوش شیرین
 • فیلتر قهوه

طرز تهیه:

 1. هفت قاشق غذاخوری شیر کم چرب داخل یک پیمانه بریزید و یک قاشق غذاخوری سرکه به شیر اضافه کنید. مخلوط را به آرامی هم بزنید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا قسمتی از آن سفت شود.
 2. صبر کنید بخشی که سفت شده ته نشین شود، سپس با استفاده از یک فیلتر (بهتر است فیلتر قهوه باشد) آن را از صافی بگذرانید. چند دقیقه ای صبر کنید تا آب مواد کاملاً برود.
 3. یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین به مواد سفت شده اضافه کنید و سپس مخلوط را ورز دهید تا تبدیل به یک مخلوط اسلایم مانند شود.

چه شد که اینگونه شد؟

وقتی سرکه را به شیر اضافه کردید، این کار باعث شد پروتئین شیر که کازئین نام دارد و نوعی پلیمر هم هست، از بخش مایع شیر جدا شود و به هم بچسبد و تبدیل به یک ماده ی جامد شود. از کازئین در تولید چسب، رنگ و حتی پلاستیک استفاده می شود. جوش شیرین هم اسیدی که به مخلوط اضافه شده بود را خنثی می کند، مسأله ای که باعث می شود کازئین به حالت مایع خود بازگردد.

۴- اوبلک اسلایم بسازیم :

مواد لازم:

 • نشاسته ذرت
 • آب
 • یک کاسه ی بزرگ

طرز تهیه:

 1. در یک کاسه ی پلاستیکی، مقدار اندکی آب و نشاسته ذرت را باهم مخلوط کنید تا از آن مخلوطی شبیه به یک خامه ی همزده ی غلیظ به دست آید و قوام عسل را داشته باشد. نسبت تقریبی مخلوط نشاسته ذرت و آب، ۲ پیمانه نشاسته به ۱ پیمانه آب است. بنابراین اگر از همه ی نشاسته ذرتی که معمولاً در یک جعبه ی آن وجود دارد (حدود ۴۵۰ گرم) استفاده کنید، باید حدوداً یک و نیم پیمانه آب بریزید. بهتر است کار خود را با آب کمتری شروع کنید و آن را به تدریج به مخلوط اضافه کنید تا جایی که به قوام دلخواه تان برسید.
 2. بعد از درست کردن مخلوط، دست خود را به آرامی روی مخلوط آب و نشاسته ذرت قرار دهید. شما باید احساس کنید که دست تان درون مخلوط فرو می رود. دست خود را از بین مخلوط حرکت دهید؛ این کار را ابتدا به آرامی انجام دهید و سپس سعی کنید سرعت حرکت دست تان را واقعاً زیاد کنید. حرکت دست تان از میان مخلوط وقتی آرام بود راحت تر بود یا وقتی سریع بود؟
 3. اگر مخلوط شما آنقدری عمق دارد که همه ی دست تان در آن فرو برود، سعی کنید یک مشت از مخلوط را بردارید و دست تان را به سرعت از مخلوط بیرون بکشید. این کار را دوباره تکرار کنید؛ این بار دست خود را شل کنید و آن را به آرامی بیرون بکشید. آیا متوجه تفاوتی شدید؟
 4. با مشت به مخلوط آب و نشاسته ذرت ضربه بزنید. (مراقب باشید با ظرف به خودتان صدمه نزنید!) مطمئن شوید که به مخلوط محکم ضربه می زنید و مشت خود را به سرعت درون ظرف برمی گردانید. آیا مخلوط به همه جا پاشیده شده یا داخل ظرف باقی ماند؟ (اگر به اطراف پاشیده شد، نشاسته ی بیشتری به مخلوط اضافه کنید.)
اسلایم شفاف اکلیلی جیمبو
اسلایم شفاف اکلیلی جیمبو

وقتی دست خود را به آرامی از میان مخلوط آب و نشاسته ذرت حرکت می دهید، مخلوط رفتاری مثل یک ماده ی مایع دارد. اما وقتی سعی می کنید دست خود را به سرعت از میان آن عبور دهید یا محکم به آن ضربه بزنید، رفتار آن مثل یک ماده ی جامد می شود. مخلوط آب و نشاسته ذرت رفتاری شبیه به شن روان دارد.

چه شد که اینگونه شد؟

روانی و حرکت یک ماده ی مایع تحت تأثیر گران‌روی یا میزان چسبندگی و غلظت آن است. شن روان و مخلوط آب و نشاسته ذرت، هر دو سیال غیر نیوتنی هستند. گران‌روی سیالات غیر نیوتنی با نوع فشاری که به آن ها وارد می شود تغییر می کند. گران‌روی سیال نیوتنی (مثل آب یا عسل که از قانون گران‌روی اسحاق نیوتن پیروی می کند) تنها به دما و فشار مایع بستگی دارد، نه فشاری که به آن وارد می شود. مثلاً عسل گرم (که گران‌روی کمی دارد) راحت تر از عسل سرد (که گران‌روی زیادی دارد) جاری می شود.

از آنجایی که قدرت حرکت یک سیال غیر نیوتنی به فشاری که به آن وارد می شود بستگی دارد، رفتار اینگونه مایعات مانند مایعاتی (مثل عسل یا آب) نیست که با آن ها بیشتر آشنا هستیم. یک فشار ملایم، مثل ریختن مخلوط آب و نشاسته ذرت یا وارد آوردن فشار اندکی به آن، این امکان را به مخلوط می دهد که مانند یک ماده ی مایع حرکت کند.

اسلایم ساز
اسلایم جیمبو

یه سورپرایز در ادامه براتون دارم :

در این سورپرایز با دو روش مختلف برای اینکه اسلایم بسازیم آشنا خواهید شد که شما می توانید با کمک یکی از این روش ها خمیر اسلایم را با صرف مدت زمان کوتاه و هزینه کم در منزل تهیه کنید.

 اسلایم بسازیم در خانه با روشی ساده

برای اینکه اسلایم بسازیم ، از روش های مختلفی استفاده می شود و شما می توانید با کمک کودک تان در منزل این خمیر بازی را تهیه کنید. در ادامه این مطلب دو روش ساده برای ساخت اسلایم را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

روش اول ساخت خمیر اسلایم با شامپو

اسلایم پفکی
اسلایم پفکی

مواد لازم 

 • شکر : یک قاشق چایخوری
 • شامپو : ۵۰ گرم
 • کاسه : یک عدد

روش ساخت اسلایم با شامپو 

برای اینکه اسلایم بسازیم ابتدا شامپو را درون ظرفی مناسب بریزید و به خوبی هم بزنید.

۱/۲ قاشق چایخوری شکر را به شامپو بیفزایید و هم بزنید و بعد از مخلوط شدن شکر و شامپو باقی مانده شکر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

سپس مخلوط مواد را به مدت دو ساعت درون فریزر قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر بیرون آورید.

توجه داشته باشید که خمیر نباید به دست های شما بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر اسلایم را ورز دهید تا ظاهر بهتری پیدا کند.

اسلایم شامپو

نکات طلایی برای اینکه با شامپو اسلایم بسازیم

 1. به جای استفاده از شکر می توانید در تهیه اسلایم از نمک استفاده کنید و مخلوط شامپو و نمک را هم بزنید سپس ترکیب شامپو و نمک را به مدت دو روز درون ظرفی در بسته نگه دارید.
 2. در صورت تمایل می توانید شامپو را به تنهایی درون ظرفی مناسب بریزید و به صورت کامل هم بزنید سپس به مدت دو تا سه روز شامپو را به صورت رو باز در مکانی مناسب قرار دهید.
 3. برای تهیه خمیر اسلایم رنگی می توانید مقداری رنگ خوراکی یا آبرنگ به خمیر اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا همه قسمت های آن به رنگ دلخواه شما در آید.

روش دوم دستور تهیه اسلایم

مواد لازم 

 • آب ولرم : ۱ فنجان
 • چسب چوب
 • پودر بوراکس : ۱ قاشق غذاخوری
 • آبرنگ یا رنگ خوراکی

دستور تهیه خمیر اسلایم 

پودر بوراکس را درون ظرفی مناسب با ۱ فنجان آب ولرم ترکیب کنید و هم بزنید تا پودر بوراکس به خوبی درون آب حل شود. درون ظرفی دیگر ۱/۲ فنجان آب را با ۱/۲ فنجان چسب چوب مخلوط کنید.

سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب بیافزایید همچنین در صورت تمایل می توانید مخلوط چسب چوب را به درون ظرف های کوچک بریزید و هر کدام را به رنگی مختلف در آورید.


در مرحله بعدی طرز تهیه اسلایم پودر بوراکس و مخلوط چسب چوب را با یکدیگر ترکیب کنید و به مدت ۳۰ ثانیه اجازه دهید تا مخلوط مواد سفت شوند.


در این مرحله خمیر اسلایم آماده است و شما می توانید این نوع خمیر را درون ظرف دربسته نگهداری کنید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

در این مطلب با ۲ روش ساده برای طرز تهیه اسلایم آشنا شدید که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید خمیر اسلایم را به راحتی در منزل تهیه کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش ساخت و انواع مدل های کاردستی کلیک کنید.

منبع:روزیاتو و آرگا

اسلایم کهکشانی

همه چیز درباره خمیر اسلایم جادویی و روش‌ ساخت اسلایم /چطور اسلایم بسازیم؟

شاید اسم خمیر اسلایم به گوش شما هم خورده باشد و یا حتی بنوعی لذت بازی با آن را تجربه کرده باشید.

وسیله‌ای خمیری شکل که به هر شکل و شمایلی که شما بخواهید در آمده و بعضا برای آرامش اعصاب استفاده می‌شود بگذریم از این نکته که در برخی موارد باعث اعصاب خوردی نیز می‌شود!

اسلایم ساز قصد دارد تا شما را با انواع و اقسام روش‌ ساخت خمیر اسلایم آشنا کند، پس پیشنهاد می‌کنیم برای آرامش اعصابتان با ما همراه باشید!

خمیر اسلایم چیست و چگونه ساخته می‌شود؟ (روش ساخت اسلایم چیه ؟)

خمیر اسلایم وسیله‌ای برای بازی کودکان است که از مواد ساده و کم خطری برای ساخت آن استفاده می‌شود.

حالت ژلاتینی و خمیر مانند اسلایم می‌تواند وسیله‌ای مناسب برای بازی کوکان باشد.

اسلایم می‌تواند سبب بهبود خلاقیت در کودکان شده و شادی و نشاط آن‌ها را به همراه داشته باشد.

روش ساخت اسلایم، خمیر اسلایم به کمک چسب چوب

مواد لازم

یک فنجان آب ولرم
چسپ چوب


یادبگیرید:طرز تهیه و ساخت خمیر اسلایم در خانهپودر بوراکس یک قاشق غذا خوری (بوراکس پودری سفید رنگ و متشکل از کریستال‌های نرم بیرنگ است که به راحتی در آب حل میشود)
رنگ خوراکی یا آبرنگ

طرز تهیه و روش ساخت اسلایم (slime)

۱- یک قاشق غذاخوری پودر بوراکس را با یک فنجان آب ولرم مخلوط می‌کنیم و همچنان بهم بزنید تا زمانی که پودر بوراکس به طور کامل در آب حل شود.

۲- در ظرفی جداگانه نصف یک فنجان چای خوری آب را با نصف فنجان چای خوری چسپ چوب مخلوط می‌کنیم.

۳- رنگ غذا خوری یا آبرنگ (هر رنگی که دوست دارید) را به مخلوط چسپ چوب و آب اضافه می‌کنیم (شما همچنین می‌توانید مخلوط چسب را به طور مساوی به شیشه کوچکتری تقسیم و به هر یک رنگ مختلف خود را اضافه کنید).

۴- در ظریفی بزرگ مخلوط چسپ و پورد بوراکس که ساختید با هم ترکیب کنید.

۵- به مدت ۳۰ ثانیه اجازه دهید تا مخلوط بالا سفت شود.

۶- خمیر اسلایم ما آماده شود و برای نگهداری آن باید در ظرفی قرار داده و در آن را ببندید تا خشک نشود.

خمیر اسلایم اکلیلی سبز
اسلایم اکلیلی سبز

روش ساخت اسلایم: خمیر اسلایم شفاف

مواد لازم برای ساخت خمیر اسلایم شفاف

۱/۴ فنجان چسب مایع شفاف
پودر بوراکس
۳/۴ فنجان آب

همچنین شما می‌توانید ژل بازی اسلایم را بدون بوراکس و به راحتی در منزل بسازید.

طرز تهیه و روش ساخت اسلایم (slime)

– ابتدا چسب را در ظرف بریزید، بعد نصف قاشق چای خوری پودر بوراکس و ۴/۳ فنجان آب را در ظرف دیگری ریخته و کاملا با هم مخلوط کنید.

– حال چسب را هم بزنید و کم کم مخلوط آب و بوراکس را به آن اضافه کنید. تا زمانی که حس می‌کنید اسلایم شما همچنان چسبنده است کمی از مخلوط را داخل آن بریزید و به خوبی بهم بزنید.

– وقتی که خمیر اسلایم کمی خود را گرفت و به دست نچسبید آن را از ظرف در آورید و به خوبی با دست ورز بدهید.

– اگر بخواهید می‌توانید در این مرحله به خمیر اسلایم شفاف خود مقداری اکلیل اضافه کنید و به خوبی آن را ورز بدهید.

– خمیر اسلایم را به مدت ۳ روز در یک ظرف در بسته قرار دهید.

– سپس خواهید دید که ژل اسلایم شفاف دست ساز شما آماده است. می‌توانید آن را از ظرف در آورید و ببینید که کاملا شفاف و یک دست شده است.

– اکنون می‌توانید با خمیر اسلایم دست ساز خودتان بازی کنید و آن را به شکل‌های مختلفی در آورید.

آموزش ساخت خمیر اسلایم پفکی

مواد لازم برای درست کردن خمیر اسلایم پفکی

۱۰۰ گرم چسب چوب
فوم اصلاح
۱ قاشق چای چای خوری وازلین
۱ قاشق چای خوری نشاسته ذرت


یادبگیرید: آموزش ساخت اسلایم پفکی بدون بوراکس


اسلایم اکلیلی
خمیر اسلایم اکلیلی

رنگ خوراکی
بوراکس
اکلیل
کاسه

طرز تهیه خمیر اسلایم (slime)

نکته: همچنین می‌توانید ژل بازی اسلایم را بدون بوراکس نیز بسازید.

ابتدا چسب چوب را داخل کاسه بریزید، سپس فوم اصلاح را به میزانی که در تصویر می‌بینید به آن اضافه کنید.

– وازلین و آرد ذرت را با مقادیر گفته شده در داخل کاسه بریزید.

– همه مواد را به خوبی هم بزنید تا مواد داخل کاسه یک دست شود.

– حال وقت آن است که رنگ را داخل کاسه بریزید، مقدار دو قطره کافی است. می‌توانید برای به دست آوردن رنگ جدید، ۲ رنگ مختلف را در کاسه بریزید و آنقدر هم بزنید که کاملا رنگ یکدست شود.

– مقدار ۱ قاشق چای خوری بوراکس را داخل مخلوط بریزید و به خوبی هم بزنید. اگر پس از هم زدن متوجه شدید که مخلوط هنوز خود را نگرفته کمی دیگر بوراکس به آن اضافه کنید و کاملا هم بزنید.

حالا به خمیر خود دست بزنید، اگر به دست نچسبد یعنی آماده استفاده شده است.

– اگر دوست داشته باشید خمیر شما زیباتر باشد، می‌توانید روی آن مقداری اکلیل بریزید و کاملا خمیر را ورز دهید تا اکلیل‌ها در همه جای آن پخش شود.

نکته: هرچه خمیر اسلایم را بیشتر ورز بدهید، حالت بهتری پیدا می‌کند و زیباتر می‌شود. بهتر است بعد از ورز دادن اجازه دهید تا نیم ساعت خمیر اسلایم داخل کاسه بماند.

همچنین مدت زمان استفاده از خمیر‌های اسلایم با نگهداری مناسب بین ۳ الی ۴ ماه می‌باشد.

راهنمای ساخت اسلایم با شامپو

مواد لازم برای ساخت اسلایم با شامپو

۵۰ گرم شامپو
۱ قاشق چای خوری شکر
۱ عدد کاسه

آموزش روش‌های ساخت اسلایم با شامپو

– ابتدا شامپو را داخل ظرف بریزید و کاملا هم بزنید.

– سپس نصف قاشق چای خوری شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید وقتی که کاملا مخلوط شد باید دوباره نصف قاشق چای خوری شکر به آن اضافه کنید و خوب بهم بزنید.

– مخلوط را به مدت ۲ ساعت داخل فریزر قرار دهید.

– وقتی مخلوط را از فریزر در آوردید می‌بینید که به دست نمی‌چسبد و خمیر خودش را گرفته است.

– حال بهتر است کمی خمیر را ورز دهید تا حالت بهتری پیدا کند.

سایر روش‌های ساخت اسلایم ژلی با شامپو

۱- می‌توانید به جای شکر درون شامپو نمک بریزید و سپس آن را به خوبی هم بزنید. سپس به مدت دو روز آن را در ظرف دربسته قرار دهید.

۲- می‌توانید تنها شامپو را داخل یک ظرف ریخته و کاملا به هم بزنید سپس آن را به مدت ۲ یا ۳ روز به صورت رو باز قرار دهید.

ضرر‌های بازی با خمیر اسلایم

اسلایم نیز همانند سایر وسایل دارای معایب و محاسنی است، بازی با خمیر جادویی در افزایش مهارت و خلاقیت کودکان نقش موثری را ایفا می‌کند، اما خالی از لطف نیست که بدانید همین وسیله بازی ممکن است کودک شما را بیمار کند. برای همین همواره اسلایم باکیفیت را تهیه کنید.

ویدئو‌های زیادی درباره خمیر بازی اسلایم منتشر شده که کودکان و والدین آن‌ها را به خرید این بازی سرگرم کنند برای کودکانشان تشویق می‌کند، در حالی که این بازی، تفریحی ساده و خوب برای کودکان به شمار می‌آید که می‌تواند آن‌ها را به خوبی سرگرم کند و همین مساله، والدین را به خرید فوری این باز تشویق می‌کند، اما باید یادآور شد که با وجو همه تبلیغاتی که برای خرید خمیر بازی اسلایم می‌شود، ضرر‌ها و خطراتی کشنده برای کودکان دارد و مواردی از این ضرر‌ها ثبت شده است. برای همین باید دقت کرد از اسلایم های با کیفیت استفاده نمود. فروشگاه اسلایم ساز ، اسلایمی باکیفیت تقدیم شما میکند.

منبع:yjc.ir

اسلایم اهنربایی

اسلایم آهنربایی بسازید و آزمایش‌های جالب انجام بدهید

تهیه اسلایم کار دشواری نیست اما با کمی خلاقیت و صرف هزینه بیشتر، می‌توان یک اسلایم متفاوت ساخت. پیشنهاد اسلایم ساز ساخت اسلایم آهنربایی است. اگر بازی کردن با اسلایم یا ساخت اسلایم یکی از سرگرمی‌هایتان است، اسلایم آهنربایی حتما برایتان جالب خواهد بود.

برای ساخت اسلایم آهنربایی از مواد خیلی نادر استفاده نمی‌شود اما طبیعتا ساخت آن نسبت به اسلایم‌های عادی سخت‌تر است.

تهیه وسایل مورد نیاز اسلایم ساز:

 • دترژانت بوراکس – می‌توانید از هر نوع بوراکس دیگر هم استفاده کنید.
 • دو کاسه
 • دو قاشق
 • پیمانه اندازه‌گیری نصف فنجان و قاشق سوپخوری
 • رنگ پارچه شبرنگ – می‌توانید از هر نوع رنگ دیگری هم استفاده کنید‌ (مثلا رنگ غذا) و اگر از رنگ آهنربایی استفاه کنید، دیگر نیاز به اکسید آهن ندارید.
 • چسب المر
 • اکسید آهن سیاه
 • آهنربای نئودیمیمی

مخلوط بوراکس اسلایم ساز را تهیه کنید

اسلایم آهنربایی را با ترکیب دو مخلوط بوراکس و مخلوط چسب می‌سازیم. کار را هم با آماده کردن مخلوط بوراکس شروع می‌کنیم.

برای مخلوط بوراکس به یک فنجان آب و نصف قاشق چای‌خوری بوراکس نیاز داریم. آب و بوراکس را کاملا با هم مخلوط کنید تا بوراکس کاملا حل بشود. این مخلوط عامل فعال‌کننده مخلوط چسب است.

اماده سازی مخلوط بوراکس

مخلوط چسب چیزی است که امکان شخصی‌سازی اسلایم را به شما می‌دهد. می‌توانید این ترکیب را با هر رنگی که می‌خواهید بسازید و هر ماده تزیینی به آن اضافه کنید.

برای ساخت این مخلوط به نصف فنجان آب و ۱۴۷ میلی‌لیتر چسب المر نیاز دارید. این دو را کاملا با هم مخلوط کردید و هر چقدر می‌خواهید رنگ به آن اضافه کنید تا مخلوط به رنگ دلخواه‎تان برسد. اگر شما هم از رنگ شبرنگ استفاده می‌کنید، باید مخلوط چسب را در تاریکی ترکیب کنید تا بتوانید به خوبی رنگ را ببینید.

ساخت اسلایم

حالا می‌توانید دو مخلوط بوراکس آهنربایی را با هم مخلوط کنید. مخلوط چسب و مخلوط بوراکس را کاملا با هم ترکیب کنید و وقتی احساس کردید مخلوط‌ها دیگر با هم ترکیب نمی‌شوند، آب اضافی را بگیرید.

اگر اکسید آهن ندارید، در همین مرحله اسلایم آماده است. اما اگر می‌خواهید اسلایم آهنربایی بسازید باید مرحله آخر را هم انجام بدهید.

اسلایم اهنربایی را تهیه و تکمیل کنید

آهنربایی کردن اسلایم بسیار ساده است و فقط باید اکسید آهن داشته باشید. اسلایم را پهن کنید و کمی اسلاید آهن رویش بریزید. اسلایم را تا کنید و آن را ورز بدهید تا اسلایم کاملا خاکستری بشود. اگر لازم بود کمی اکسید آهن بیشتر اضافه کنید تا اسلایم کاملا به رنگ خاکستری تیره دربیاید. وقتی رنگ اسلایم به خاکستری تیره رسید، اسلایم آهنربایی کامل می‌شود.

اسلایم آهنربایی ساخته شده است

اخرین مرحله


حالا فقط باید آهنربایی نئودیمیمی را به اسلایم نزدیک کنید تا شروع به حرکت کند. شما می‌توانید با اسلایم آهنربایی آزمایش‌های جالب انجام بدهید یا آن را به بچه‌ها – که غالبا شیفته نیروی مغناطیس هستند – هدیه کنید.

منبع: saakhtani.ir

اسلایم پفکی

آموزش ساخت اسلایم پفکی بدون بوراکس

تهیه اسلایم با اسلایم ساز، یکی از بهترین روش ها برای سرگردم کردن بچه ها در روزهای گرم تابستان است. در این اسلایم ساز ی ، آموزش ساخت اسلایم پفکی با وسایل ارزان و در دسترس را یاد می گیرید. ساختن اسلایم پفکی بسیار ساده است و فقط ده دقیقه طول می کشد. با اسلایم ساز همراه شوید.

معمولاً برای ساخت اسلایم از بوراکس استفاده می شود که پیدا کردنش کمی سخت است. برای ساخت اسلایم پفکی با این روش از بوراکس استفاده نمی کنیم و همه مواد براحتی در فروشگاه ها پیدا می شود.

گام اول: تهیه وسایل مورد لزوم

 • ۶ قاشق غذاخوری چسب مایع
 • ۶ نوک انگشت جوش شیرین
 • ۶ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
 • یک قاشق غذاخوری آب
 • قطره چشم یا مایع شستشوی لنز
 • رنگ غذا یا اکلیل (اختیاری)

گام دوم: تهیه اسلایم با اسلایم ساز

۶ قاشق غذاخوری چسب مایع سفید را داخل یک کاسه بریزید. ۶ نوک انگشت جوش شیرین به چسب اضافه کنید (منظور از نوک انگشت مقدار جوش شیرینی است که می توانید با نوک انگشت هایتان بردارید). ۶ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را هم اضافه کنید و این مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید. خمیر ابتدا گوله می شود اما اگر هم زدن را ادامه بدهید کاملاً یکدست می شود.

یک قاشق غذاخوری آب را اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مخلوط یکدست بشود.

چند قطره مایع شستشوی لنز یا قطره چشم روی مواد بریزید و دوباره هم زدن را شروع کنید. همین طور اضافه کردن مایع شستشوی چشم و هم زدن مواد را ادامه بدهید تا اسلایم کاملاً از کاسه جدا بشود. اسلایم را داخل کاسه کمی ورز بدهید تا کاملاً یکدست و نرم بشود.

اسلایم پفکی
اسلایم پفکی

اسلایم پفکی آماده است

ساخت اسلایم پفکی فقط چند دقیقه طول می کشد اما می توانید ساعت ها با آن بازی کنید. با اضافه کردن رنگ غذا و اکلیل به اسلایم می توانید آن را زیباتر کنید. بافت این نوع اسلایم تقریباً شبیه مارشمالو است و به همین خاطر بازی کردن با آن بسیار جالب است.

منبع: saakhtani

اسلایم ریزان

طرز تهیه و ساخت اسلایم در خانه

حتماً شما هم ویدیوهای بازی با اسلایم (Slime) را دیده اید. اگر قصد دارید اسلایم بخرید، شاید بد نباشد قبلش نگاهی به این آموزش ساخت بیاندازید. در این اسلایم ساز ی یاد می گیرید با کمترین هزینه اسلایم با رنگ دلخواه تان بسازید . اسلایمی که در خانه می سازید، مثل نمونه های تجاری نیست ولی مزیتش این است خودتان اسلایم سازی کردید ! با اسلایم ساز همراه باشید.

قدم اول اسلایم ساختن

 • چسب سفید ، چسب چوب یا چسب کاردستی
 • بوراکس (Borax) یا بوره
 • رنگ غذا
 • آب
 • دو عدد کاسه

قدم دوم ساخت اسلایم

 1. در یک کاسه نصف فنجان چسب و نصف فنجان آب را با هم مخلوط کنید. اگر می خواهید اسلایم‌تان رنگی باشد، چند قطره رنگ غذا به آن اضافه کنید.
 2. در یک کاسه دیگر یک قاشق چایخوری بوراکس را با یک فنجان آب مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که بوراکس حل بشود.
 3. ترکیب چسب را به بوراکس اضافه کنید و آرام هم بزنید.

اسلایم بلافاصله شکل می گیرد اما شما باید هم زدن را تا جایی که می توانید، ادامه بدهید. هم زدن را با دست انجام بدهید و تا وقتی که چسبندگی آن از بین برود به کارتان ادامه بدهید. باقیمانده آب داخل کاسه را هم خالی کنید.

اگر دوست دارید بدانید چه اتفاقی می افتد که مخلوط چسب تبدیل به این خمیر جالب می شود باید بگوییم چسب حاوی ماده ای به نام پلی وینیل استات است که نوعی پلیمر مایع است. بوراکس مولکول های پلی وینیل استات را بهم وصل می کند و از آنها یک پلیمر بزرگ و منعطف می سازد. هرچه بیشتر با این پلیمر بازی کنید، سفت تر و منسجم تر می شود. دقت کنید که اسلایم را باید داخل کیسه پلاستیک نگه دارید تا خشک نشود.

آموزش ساخت سوپر اسلایم !

سوپراسلایم نام نوعی اسلایم است که خاصیت کشسانی کمتری دارد و شفاف تر است. این نوع اسلایم غیرسمی است اما بهتر است دور از دسترس کودکان نگه داشته بشود. خودتان هم بعد از بازی با آن دست هایتان را بشویید.

مواد لازم

 • الکل پلی وینیل (PVA)
 • بوراکس
 • فنجان اندازه گیری
 • رنگ غذا
 • آب

ابتدا محلول الکل پلی وینیل چهار درصد بسازید. اینکار را به روش زیر انجام بدهید:

۱٫۵ قاشق چایخوری PVA (معادل ۴ گرم) را با نصف فنجان آب (معادل ۱۰۰ میلی لیتر) مخلوط کنید و داخل یک کاسه مناسب مایکروویو قرار بدهید. روی کاسه را بپوشانید و آن را به مدت یک دقیقه داخل مایکروویو قرار بدهید. مخلوط را بیرون بیاورید و هم بزنید. سی ثانیه دیگر کاسه را داخل مایکروویو بگذارید و دوباره هم بزنید. این کار را تا وقتی ادامه بدهید که PVA کاملاً مخلوط شده باشد. ممکن است یک غشای نازک روی محلول شکل بگیرد که می توانید آن را با قاشق بردارید. اگر می خواهید سوپراسلایم رنگی باشد، رنگ غذا را در این مرحله به محلول PVA اضافه کنید.

برای ساخت محلول بوراکس ۴ درصد هم دو قاشق چایخوری سرخالی بوراکس (معادل ۴ گرم) را با نصف فنجان آب مخلوط کنید.

محلول PVA رنگی را داخل یک کیسه زیپ دار بریزید و دو قاشق چایخوری از محلول بوراکس را به آن اضافه کنید.

زیپ کیسه را ببندید و آن را با دست ورز بدهید تا ترکیبات شیمیایی به خوبی با اسلایم مخلوط بشوند. وقتی بافت سوپراسلایم به حالت دلخواه تان رسید، می توانید آن را از کیسه بیرون بیاورید و با آن بازی کنید.

چه اتفاقی افتاد؟

آب مایعی است که از مولکول های H2O مستقل ساخته می شود اما الکل پلی وینیل از زنجیره های مولکولی متصل بهم تشکیل شده و به همین خاطر یک پلیمر مایع است. اینجا بوراکس کار نوعی اتصال دهنده متقابل را می کند و زنجیره های PVA مستقل را بهم وصل می کند و آنها را تبدیل به اسلایم می کند. این اتصال وقتی رخ می دهد که مولکول های بوراکس با مولکول های زنجیره های PVA اتصالات هیدروژنی برقرار می کنند. از آنجاییی که اتصالات هیدروژنی ضعیف هستند، در حین بازی با اسلایم شکسته می شوند و دوباره شکل می گیرند.

اسلایم ساخته شده و آماده است

اگر اسلایم تان را در کیسه پلاستیکی و در یخچال نگه دارید، تا مدت زیادی دوام می آورد و می توانید مدت ها با آن بازی کنید. تصاویر اسلایمی که می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع:saakhtani.ir


اسلایم مات عمده

سلام به مشتریان اسلایم باز عزیز

فروشگاه اسلایم ساز به شما نحوه درست کردن اسلایم و تهیه و ساخت اسلایم های خوشگل رو یاد میده و براتون اسلایم های باکیفیت بالا میفرسته.

شما مشتریان عزیز میتونین برای سفارش و خرید اسلایم شفاف اسلایم اکلیلی اسلایم خامه ای اسلایم دونه برفی اسلایم متالیک و … از همین وبسایت اقدام کنین یا با شماره تماس 09158064979 و یا ایدی اینستاگرامی slime_jimbo@ تماس بگیرید و سفارش خودتونو بدید.