اسلایم ساختن

آموزش ساخت اسلایم پفکی بدون بوراکس

اسلایم بسازیم اسلایم پفکی مفکی

تهیه اسلایم با اسلایم ساز، یکی از بهترین روش ها برای سرگردم کردن بچه ها در روزهای گرم تابستان است. در این اسلایم ساز ی ، آموزش ساخت اسلایم پفکی با وسایل ارزان و در دسترس را یاد می گیرید. ساختن اسلایم پفکی بسیار ساده است و فقط ده دقیقه طول می کشد. با اسلایم ساز همراه شوید.

معمولاً برای ساخت اسلایم از بوراکس استفاده می شود که پیدا کردنش کمی سخت است. برای ساخت اسلایم پفکی با این روش از بوراکس استفاده نمی کنیم و همه مواد براحتی در فروشگاه ها پیدا می شود.

گام اول: تهیه وسایل مورد لزوم اسلایم پفکی

  • ۶ قاشق غذاخوری چسب مایع
  • ۶ نوک انگشت جوش شیرین
  • ۶ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
  • یک قاشق غذاخوری آب
  • قطره چشم یا مایع شستشوی لنز
  • رنگ غذا یا اکلیل (اختیاری)

گام دوم: تهیه اسلایم پفکی با اسلایم ساز

۶ قاشق غذاخوری چسب مایع سفید را داخل یک کاسه بریزید. ۶ نوک انگشت جوش شیرین به چسب اضافه کنید (منظور از نوک انگشت مقدار جوش شیرینی است که می توانید با نوک انگشت هایتان بردارید). ۶ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را هم اضافه کنید و این مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید. خمیر ابتدا گوله می شود اما اگر هم زدن را ادامه بدهید کاملاً یکدست می شود.

یک قاشق غذاخوری آب را اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مخلوط یکدست بشود.

چند قطره مایع شستشوی لنز یا قطره چشم روی مواد بریزید و دوباره هم زدن را شروع کنید. همین طور اضافه کردن مایع شستشوی چشم و هم زدن مواد را ادامه بدهید تا اسلایم کاملاً از کاسه جدا بشود. اسلایم را داخل کاسه کمی ورز بدهید تا کاملاً یکدست و نرم بشود.

اسلایم بسازیم اسلایم پفکی مفکی
اسلایم بسازیم اسلایم پفکی مفکی

اسلایم پفکی آماده است

ساخت اسلایم پفکی فقط چند دقیقه طول می کشد اما می توانید ساعت ها با آن بازی کنید. با اضافه کردن رنگ غذا و اکلیل به اسلایم می توانید آن را زیباتر کنید. بافت این نوع اسلایم تقریباً شبیه مارشمالو است و به همین خاطر بازی کردن با آن بسیار جالب است.

منبع: saakhtani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =