اسلایم ساختن

اسلایم آهنربایی بسازید و آزمایش‌های جالب انجام بدهید

اسلایم آهنربایی

تهیه اسلایم کار دشواری نیست اما با کمی خلاقیت و صرف هزینه بیشتر، می‌توان یک اسلایم متفاوت ساخت. پیشنهاد اسلایم ساز ساخت اسلایم آهنربایی است. اگر بازی کردن با اسلایم یا ساخت اسلایم یکی از سرگرمی‌هایتان است، اسلایم آهنربایی حتما برایتان جالب خواهد بود.

برای ساخت اسلایم آهنربایی از مواد خیلی نادر استفاده نمی‌شود اما طبیعتا ساخت آن نسبت به اسلایم‌های عادی سخت‌تر است.

تهیه وسایل مورد نیاز اسلایم آهنربایی:

  • دترژانت بوراکس – می‌توانید از هر نوع بوراکس دیگر هم استفاده کنید.
  • دو کاسه
  • دو قاشق
  • پیمانه اندازه‌گیری نصف فنجان و قاشق سوپخوری
  • رنگ پارچه شبرنگ – می‌توانید از هر نوع رنگ دیگری هم استفاده کنید‌ (مثلا رنگ غذا) و اگر از رنگ آهنربایی استفاه کنید، دیگر نیاز به اکسید آهن ندارید.
  • چسب المر
  • اکسید آهن سیاه
  • آهنربای نئودیمیمی

مخلوط بوراکس اسلایم آهنربایی را تهیه کنید

اسلایم آهنربایی را با ترکیب دو مخلوط بوراکس و مخلوط چسب می‌سازیم. کار را هم با آماده کردن مخلوط بوراکس شروع می‌کنیم.

برای مخلوط بوراکس به یک فنجان آب و نصف قاشق چای‌خوری بوراکس نیاز داریم. آب و بوراکس را کاملا با هم مخلوط کنید تا بوراکس کاملا حل بشود. این مخلوط عامل فعال‌کننده مخلوط چسب است.

اماده سازی مخلوط بوراکس

مخلوط چسب چیزی است که امکان شخصی‌سازی اسلایم را به شما می‌دهد. می‌توانید این ترکیب را با هر رنگی که می‌خواهید بسازید و هر ماده تزیینی به آن اضافه کنید.

برای ساخت این مخلوط به نصف فنجان آب و ۱۴۷ میلی‌لیتر چسب المر نیاز دارید. این دو را کاملا با هم مخلوط کردید و هر چقدر می‌خواهید رنگ به آن اضافه کنید تا مخلوط به رنگ دلخواه‎تان برسد. اگر شما هم از رنگ شبرنگ استفاده می‌کنید، باید مخلوط چسب را در تاریکی ترکیب کنید تا بتوانید به خوبی رنگ را ببینید.

ساخت اسلایم آهنربایی

حالا می‌توانید دو مخلوط بوراکس آهنربایی را با هم مخلوط کنید. مخلوط چسب و مخلوط بوراکس را کاملا با هم ترکیب کنید و وقتی احساس کردید مخلوط‌ها دیگر با هم ترکیب نمی‌شوند، آب اضافی را بگیرید.

اگر اکسید آهن ندارید، در همین مرحله اسلایم آماده است. اما اگر می‌خواهید اسلایم آهنربایی بسازید باید مرحله آخر را هم انجام بدهید.

اسلایم آهنربایی را تهیه و تکمیل کنید

آهنربایی کردن اسلایم بسیار ساده است و فقط باید اکسید آهن داشته باشید. اسلایم را پهن کنید و کمی اسلاید آهن رویش بریزید. اسلایم را تا کنید و آن را ورز بدهید تا اسلایم کاملا خاکستری بشود. اگر لازم بود کمی اکسید آهن بیشتر اضافه کنید تا اسلایم کاملا به رنگ خاکستری تیره دربیاید. وقتی رنگ اسلایم به خاکستری تیره رسید، اسلایم آهنربایی کامل می‌شود.

اسلایم آهنربایی ساخته شده است

اخرین مرحله


حالا فقط باید آهنربایی نئودیمیمی را به اسلایم نزدیک کنید تا شروع به حرکت کند. شما می‌توانید با اسلایم آهنربایی آزمایش‌های جالب انجام بدهید یا آن را به بچه‌ها – که غالبا شیفته نیروی مغناطیس هستند – هدیه کنید.

منبع: saakhtani.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =